AbcKredyt
Informacje gospodarcze
z kraju i ze świata

Porównywarka kredytów samochodowych

Wyszukaj ofertę dopasowaną do swoich możliwości?

Wprowadzając niezbędne dane, nasz system w czasie rzeczywistym wyszukuje odpowiednie do Twoich możliwości oferty kredytów na samochód. 

Porównywarka kont osobistych

Konta osobiste - pomożemy ci w rozeznaniu się w gąszczu ofert na polskim rynku

Zatrzęsienie ofert rachunków bankowych może przyprawić człowieka o ból głowy - pomożemy Tobie rozeznać się w bogatej ofercie polskich banków i wybrać konto które spełni wszystkie twoje wymagania.

Porównywarka kart kredytowych

Szukasz karty kredytowej? Pomożemy Ci wybrać najlepszą!

Porównanie najlepszych ofert kart kredytowych na polskim rynku. Sprawdź różnice w ofertach naszych banków i wybierz opcje przystosowaną do twoich potrzeb.

Walka za plecami Silicon Valley

W środowiskach biznesowych padają od dawna pytania kiedy i gdzie pojawią się w świecie centra rozwoju nowoczesnych technologii i firm na miarę istniejącego od kilku dziesiątek lat regionu Silicon Valley w Kalifornii. Eksperci Startup Genome, organizacji współpracującej z Forum Ekonomicznym w Davos uważają, że nie będzie następcy Silicon Valley. Nowoczesny biznes będzie raczej organizować się – jak wynika z opublikowanego w lipcu 2019 r. raportu Global Startup Ecosystem Report 2019 – w postaci kilkudziesięciu hubów (używając terminologii lotniczej), czy też ekosystemów startupowych. Nowe firmy nie muszą obecnie mieć fizycznych siedzib obok siebie, wystarczy aby były ze sobą dobrze powiązane i w doskonałej łączności. Ważny jest także dobry klimat regulacyjny dla nowego biznesu oraz dobre, ciekawe warunki do życia dla kreatywnych młodych przedsiębiorców.

Startupy to w ocenie Startup Genome najbardziej dynamicznie rozwijający się obszar światowej gospodarki. W latach 2016 – 2018 wykreowały one wartość 2,8 bln dol., co odpowiada jednorocznej wielkości produktu krajowego Wielkiej Brytanii. Jeszcze w 2008 r. w pierwszej dziesiątce największych firm świata był tylko jeden gigant technologiczny – Microsoft. W 2018 r. było ich już siedem, w tym trzy z siedzibami w Dolinie Krzemowej.

Nie chodzi jednak o rozwój poszczególnych przedsiębiorstw, ale wielu we wzajemnej koegzystencji, czyli o tworzenie biznesowego ekosystemu. Startup Genome ocenia, że ekosystem taki zaczyna się tworzyć gdy wartość firm przekracza poziom 4 mld dolarów. Eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat w świecie powstanie około setki takich miejsc.

Obecnie najlepszymi ekosystemami startupowymi – nie licząc Doliny Krzemowej – są według Sturtup Genome Nowy Jork i Londyn. W Nowym Jorku działa ponad 9 tys. firm startupowych, wśród których wiele już urosło do rangi biznesowych jednorożców (określenie charakterystyczne dla nowej gospodarki), a więc firm, których wartość rynkowa przekracza już poziom 1 mld dol. Chodzi tu o takie biznesowe „okazy” jak m.in. Uber, Airbnb, Snapchat czy Pinterest.

Na Dalekim Wschodzie do rangi takiego startupowego ekosystemu szybko urasta Pekin, gdzie funkcjonuje już ponad jeden tysiąc firm zajmujących się różnymi elementami rozwoju i zastosowań sztucznej inteligencji (AI). Rozwój AI stał się specjalnością także Montrealu. Wiodącą firmą w tej dziedzinie jest tamtejszy Element AI, a Montreal stał się największym w świecie skupiskiem akademików zajmujących się rozwojem sztucznej inteligencji. Organizowana w tym mieście konferencja NeurIPS to światowe wydarzenie środowiska ludzi nauki i biznesu zajmujących się właśnie rozwojem AI.

Raport Startup Genome identyfikuje kilkanaście dalszych miejsc w świecie, które urastają do rangi jeśli nie światowych to regionalnych miejsc szybkiego rozwoju startupów związanych z nowymi biznesami. Wymienia wśród nich m.in. stolicę Finlandii Helsinki, Hangzhou i Shenzen w Chinach, Jakartę w Indonezji, Melbourne w Australii, Seul, Moskwę, Tokyo. Mumbaj w Indiach, Sao Paulo w Brazylii.

Wszystkie wymienione miejsca są dużymi miastami, które m.in. z powodu licznych odbiorców i klientów tworzą warunki dla szybkiego rozwoju nowych biznesów związanych z zaspokajaniem potrzeb konsumenckich. Przykładem takiego miejsca jest także Lagos w Nigerii, najludniejsze obecnie miasto w Afryce. Lagos jest największym tech-hubem na afrykańskim kontynencie, co dostrzegły m.in. Google i Facebook, lokalizując właśnie tam swoje nowe inwestycje. Przyciągają one dziesiątki innych inwestorów i tworzą warunki dla rozwoju miejscowej przedsiębiorczości.

Startupy to przede wszystkim firmy prywatne, ale ich rozwój odbywa się często przy współudziale środków publicznych inwestowanych przede wszystkim w infrastrukturę. Raport Startup Genome chwali m.in. władze municypalne Seulu, które ostatnio zobowiązały się do wydania 1,5 mld dolarów na wspomaganie rozwoju startupów. W Korei Południowej to nic zresztą nadzwyczajnego, kraj ten przeznacza na badania i rozwój najwięcej w świecie środków w relacji do produktu krajowego (ponad 4,5 proc.).

Wsparcie ze strony władz publicznych rozwoju startupów ma bardzo wiele wymiarów, nie dotyczy jedynie infrastruktury. Raport działania te wymienia w takiej kolejności pod względem znaczenia: dostęp do kapitału, wsparcie socjalne, ułatwienia związane z imigracją talentów, wsparcie w zdobywaniu zagranicznych odbiorców, kształcenie przedsiębiorczości, ulgi podatkowe, komercjalizacja efektów pracy naukowej, wsparcie rozwoju życia kulturalnego.

Przygotowany ranking najlepszych ekosystemów startupowych powstał w oparciu o rozmowy i ankiety biznesowe prowadzone w całym świecie przez tysiące konsultantów Startup Genome i dane zebrane z miliona firm. W klasyfikacji uwzględniane były przede wszystkim takie czynniki jak: wyniki firm, zgromadzony kapitał, dojrzałość rynkowa firm, wykształcenie i kompetencje pracowników, zdolność do współdziałania z innymi firmami.

Wśród wskazanych ekosystemów startupowych nie ma ani jednego miejsca w Polsce. Polskie startupy są faktycznie dopiero na początku swojej biznesowej drogi i przyjmowane w raporcie kryterium 4 mld dol. wartości rynkowej jest dla nich zbyt wysokim progiem. Jedynym polskim startupem-jednorożcem, a więc firmą technologiczną, która powstała właściwie z niczego (poza głowami twórców) i osiąga wartość rynkową powyżej 1 mld dol. jest CD Projekt, twórca kolekcji Wiedźminów i zapowiadanej nowej przebojowej gry Cyberpunk 2077. Sam najlepszy nawet Wiedźmin nowej Doliny Krzemowej z nas nie uczyni.

Latest Products

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididunt ut laboret dolore magna aliqua enim minim veniam exercitation

Latest Products Image

Triangle Roof Management

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incdidunt ut laboret dolor magna ut consequat siad esqudiat dolor

Read More
Latest Products Image

Curved Corners Developmeny

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incdidunt ut laboret dolor magna ut consequat siad esqudiat dolor

Read More
Latest Products Image

Bird On Green Design

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incdidunt ut laboret dolor magna ut consequat siad esqudiat dolor

Read More
Alior Bank Logo
BGŻ BPH Paribas Logo
Deuche Bank Logo
Feratum Logo
Idea Bank Logo
Inteligo Logo
Kredito24 Logo
MBank Logo
Nest Bank Logo
OpenFinance Logo
PKO BP Logo
TuGotówka Logo
Vivus Logo
Wonga Logo

Customer Reviews

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididunt ut laboret dolore magna aliqua. Ut enim minim veniam exercitation laboris ut siad consequat siad minim enum esqudiat dolore.
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididunt ut laboret tempor incididunt dolore magna consequat siad minim aliqua.

Joh Milner, Metronic Customer

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Alex Clarson, Metronic Customer

Starter Kit - $ 49

Lorem ipsum dolor amet consectetur ut consequat siad esqudiat dolor

  • Basic Features
  • Up to 5 products
  • 50 Users Panels
Choose

Professional - $ 149

Lorem ipsum dolor amet consectetur ut consequat siad esqudiat dolor

  • Basic Features
  • Up to 100 products
  • 100 Users Panels
Choose

Advanced - $ 249

Lorem ipsum dolor amet consectetur ut consequat siad esqudiat dolor

  • Extended Features
  • Unlimited products
  • Unlimited Users Panels
Choose

Our Clients

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididunt ut laboret dolore magna aliqua enim minim veniam exercitation ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididunt ut laboret dolore magna aliqua enim minim veniam exercitation

Ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed tempor incididut ut sead laboret dolore magna aliqua enim minim veniam exercitation ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing

Content Image
Top